This website uses its own ‘cookies’ and others from third parties in order to offer you a better service. By accessing our website, you accept their use. Find out more x

Theatre  

  • Jo Mai Iván Morales  Show completed Teatre Municipal de Girona 
  • Primer amor Pere Arquillué  Show completed Teatre de Salt 
  • III Torneig de dramatúrgia catalana Temporada Alta 2013  Show completed Sala La Planeta 
  • Primera plana Coord. Juan Carlos Martel  Show completed Sala La Planeta 
  • Le voci di dentro Eduardo de Filippo  Show completed Teatre Municipal de Girona 
  • Julia Christiane Jatahy  Show completed El Canal 
  • Ne m'oublie pas Philippe Genty  Show completed Teatre Municipal de Girona 
  • Nerium Park Josep Maria Miró  Show completed New performances Sala La Planeta 
  • Montserrat Lagartijas Tiradas al Sol  Show completed Sala La Planeta 
  • Paraula d'actor Maurice Durozier  Show completed Sala La Planeta 
  • Wasteland Lluís Danés  Show completed Teatre Municipal de Girona 
  • Bienvenido a casa Roberto Suárez  Show completed El Canal 
  • Migranland Àlex Rigola  Show completed New performances Factoria Coma-Cros 
  • Dugne (Els baixos fons) Oskaras Koršunovas  Show completed El Canal 
  • Le chagrin des ogres Fabrice Murgia  Show completed El Canal 
  • Daisy Rodrigo García  Show completed Teatre de Salt 
  • Fauna Romina Paula  Show completed El Canal 
  • Orlando Guy Cassiers  Show completed El Canal 
  • Cineastas Mariano Pensotti  Show completed El Canal 
  • A Midsummer Night's Dream Propeller Theatre Company  Show completed New performances Teatre Municipal de Girona 
  • Exceptions to gravity Avner the eccentric  Show completed Teatre de Salt 
  • Susn Thomas Ostermeier  Show completed Teatre Municipal de Girona 
  • Barcelona Pere Riera  Show completed Teatre Municipal de Girona 
  • Ivan i els gossos Pau Carrió / Pol López  Show completed Sala La Planeta 
  • Re-presentació: Numax Roger Bernat  Show completed Centre Cultural La Mercè 
  • El policía de las ratas Àlex Rigola  Show completed New performances Sala La Planeta 

Other shows - Theatre - Theatre

Operetta Cor de Teatre  Show completed Teatre Municipal de Girona 
Parecido no es lo mismo Faemino i Cansado  Show completed Auditori de Girona - Sala Montsalvatge 
Degustació. De l'edat de pedra al Celler de Can Roca Joan Ollé  Show completed Teatre Municipal de Girona 
Els folls de Shakespeare Miquel Górriz  Show completed Teatre de Salt 
IAIA!! Montserrat Carulla  Show completed Teatre de Salt 
Anònim Venecià Lluís Baulida  Show completed Sala La Planeta 
El balneari Mentidera Teatre i La Ruta 40  Show completed Can Cors (Celrà) 
Els Joglars  Show completed Teatre Municipal de Girona 
Manyac, manyac Pere Puig  Show completed Sala La Planeta 
Andrea Motis & Joan Chamorro The New Catalan Ensemble  Show completed Auditori de Girona - Sala Montsalvatge 
Ella y yo Sílvia Pérez Cruz i Julio Manrique  Show completed Teatre Municipal de Girona 
La banqueta Dir. Paco Mir  Show completed Teatre de Salt 
Waltz Voadora  Show completed Sala La Planeta 
Matx de pallassos Circ Cric  Show completed Teatre Municipal de Girona 
Shakespeare a Benicàssim Sergi López  Show completed Sala La Planeta 
T'estimo, ets perfecte, ja et canviaré Elisenda Roca  Show completed Teatre de Bescanó 
Maria Friedman Maria Friedman  Show completed Auditori de Girona - Sala Montsalvatge 
Consell familiar Cristina Clemente i Jordi Casanovas  Show completed Sala La Planeta 
Acorar Toni Gomila  Show completed Sala La Planeta 
Informe per a una acadèmia Ivan Benet  Show completed Teatre de Salt 
Adreça desconeguda Lluís Homar i Eduard Fernández  Show completed Teatre de Salt 

Music  

  • Maria Coma Celesta  Show completed Auditori de Girona - Sala Montsalvatge 
  • Andrea Motis & Joan Chamorro The New Catalan Ensemble  Show completed Auditori de Girona - Sala Montsalvatge 
  • Chucho Valdés Afro-Cuban Messengers  Show completed Auditori de Girona - Sala Montsalvatge 
  • Ella y yo Sílvia Pérez Cruz i Julio Manrique  Show completed New performances Teatre Municipal de Girona 
  • Maria Friedman Maria Friedman  Show completed Auditori de Girona - Sala Montsalvatge 
  • Bestiari CaboSanRoque  Show completed Teatre de Salt 
  • Ay! Eva Yerbabuena  Show completed Teatre Municipal de Girona 

Other shows - Theatre - Music

Morcheeba Head up high  Show completed La Mirona 
Paco Ibáñez   Show completed Auditori de Girona - Sala Montsalvatge 
Melendi Lágrimas desordenadas  Show completed Pavelló d'Esports de Fontajau 
Manel Manel  Show completed Auditori de Girona - Sala Montsalvatge 
Operetta Cor de Teatre  Show completed Teatre Municipal de Girona 
Gossos Batecs  Show completed Teatre Municipal de Girona 
T'estimo, ets perfecte, ja et canviaré Elisenda Roca  Show completed Teatre de Bescanó 

Dance and Circus  

Other shows - Theatre - Dance and Circus

Wasteland Lluís Danés  Show completed Teatre Municipal de Girona 
Matx de pallassos Circ Cric  Show completed Teatre Municipal de Girona 

Contemporary  

Other shows - Theatre - Contemporary

Ne m'oublie pas Philippe Genty  Show completed Teatre Municipal de Girona 
Moi même Impàs Dansa  Show completed Teatre de Salt 
Woyzeck, ou l'ébauche du vertige Josef Nadj  Show completed Teatre de Salt 
L'esperança de vida d'una llebre Mal Pelo  Show completed El Canal 
Wasteland Lluís Danés  Show completed Teatre Municipal de Girona 
Waltz Voadora  Show completed Sala La Planeta 
Susn Thomas Ostermeier  Show completed Teatre Municipal de Girona 

Family  

Other shows - Theatre - Family

Consonant Maduixa Teatre  Show completed El Canal 
Orelles de xocolata Alícia Matínez i Nora Escudero  Show completed Centre Cívic Sant Narcís 
Kafka i la nina viatgera Albena Teatre  Show completed Teatre de Salt 
Tripula Farrés brothers i cia  Show completed El Canal 
K.O.L. 1714 Claret Papiol  Show completed Sala La Planeta 

Others  

Other shows - Theatre - Others

Cuaderno de barro Isaki Lacuesta  Show completed Cinema Truffaut 
  Show completed Cinemes Albèniz 
Santiago Mitre  Show completed Cinema Truffaut 

Parallel activities  

Bhum 3! L'animal a l'esquena    L'animal a l'esquena 
Cinema de Temporada Col·lectiu de crítics    Cinema Truffaut 
#FOLLOW FRIDAY 80 El Graner     
Mise en scène El Bòlit     
Programmers’ Convention Amb la col·laboració Institut Ramon Llull     
Contemporary Creation Week Temporada Alta 2013     
Specialization course in theatrical analysis 2013 El Galliner / Fundació Universitat de Girona     
The Ibero-American Connection Iberescena     
High schools at the theatre Zona Teatre     
Temporada Alta with Girona’s Libraries Biblioteques de Catalunya     
    Sala La Planeta 
    Centre Cultural La Mercè 
Bitò festival in collaboration with :
Official Sponsors:
Media sponsors:
Official media:
Sponsored by: